Bird Box İnceleme – Netflix Filmi

Bird Box

Trailerı çok merak uyandıran Bird Box (Kuş Yuvası) 21 Aralık 2018 tarihinde Netflixte yayınlandı. Ben de bugün izleme şansı buldum. Madem izledik ufak bir inceleme yazısı yazayım dedim.

Film Sandra Bullock’un canlandırdığı karakterin çocuklarını çok sert bir şekilde tembih ettiği bir sahne ile açılış yapıyor. Bu sahneden gözbağını çıkarmanın çok ciddi sonuçları olacağını hemen anlıyoruz.

“Asla ve asla gözbağlarınızı çıkarmayın! Anladınız mı?

Bundan sonrası biraz spoiler gibi gelebilir ama filmin başı olduğu için çokta önemli değil.

Daha sonra film flashbackler ile devam ediyor. Malorie’nin (Sandra Bullock) hamile olduğu zamana dönüyoruz. Malorie evinde resim yaparken televizyondan Avrupa kıtasında nedeni bilinmeyen bir şekilde birden insanların toplu bir şekilde intiharlara başladığını öğreniyoruz.

Hamilelik kontrolünden dönerken de yolda birden insanlar toplu şekilde intihar etmeye başlıyorlar. Bu şekilde olaylar gelişmeye başlıyor.

Filmin senaryosunu ilginç bulmakla birlikte insanların dışarı baktığında neden intihar etmeye çalıştığını biraz daha ayrıntılı açıklayabilirlerdi diye düşünüyorum. Olayın bu kadar doğaüstü veya fizik üstü bir şeye dayandırmaları benim çok hoşuma gitmedi.

Filmdeki oyunculuklar çok iyi özellikle de Sandra Bullock’un oyunculuğu takdire şayan. Gözbağı ile hayatta kalmaya çalışmasını korkularını çok iyi yansıtmış. Ayrıca, küçük çocukların oyunculukları da çok başarılı özellikle -Girl – kız çocuğunun.

Ben gece karanlıkta ışık açmadan tuvalete bile gidemezken, göz bağı ile dışarıda hayatta kalmaya çalışmak insanı gerçekten geriyor.

Bir başyapıt olmasa da sonuç olarak güzel bir gerilim filmi olmuş. Yoklukta her türlü gideri var. Özellikle gece karanlıkta izlemenizi tavsiye ederim.

-----------------------**Spoiler Alert!!!**----------------------
Gözleri açık dışarıda dolaşabilen insanların olayı nedir? Onlar niye intihara kalkışmıyor? Benim anladığım kadarı ile bunlar psikopat veya deli oldukları için bu insanlarda etkisi farklı. İnsanların göz bağlarını çıkarmaları için zorluyorlar filan, ilginç. Olayı çözen varsa lütfen yorumlara yazsın.
-----------------------**Spoiler Alert!!!**----------------------

Bir cevap yazın